Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do stavebního pouzdra jsou v dnešních moderních domácnostech opravdu oblíbené. Pravdou je, že jsou o něco nákladnější než dveře klasické, které otvíráte do prostoru, ale počáteční investice se rozhodně vyplatí.

Posuvné dveře zabudované přímo do pouzdra se hodí zejména do menších bytů, ale i do kanceláří nebo jiných obytných prostor, kde se chce majitel vyhnout zbytečnému a neustálému otevírání a zavírání dveří, navíc dveří, které zaberou značnou část místa.

Posuvné dveře prostě stačí posunou za pomoci úchytu a jsou buď zavřené, nebo otevřené.

Vybírat si můžete z řady kvalitních materiálů, barevných provedení, ale i různého prosklení. Vůbec nejlepší jsou dveře z kvalitního, masivního dřeva, což mimo jiné platí i o klasických dveřích nejen o těch posuvných do stavebního pouzdra. Při výběru posuvných dveří dbejte na to, aby byly dveře vybaveny speciálním zavíračem, kterým umožňuje, že se dveře postupně a velmi pomalu zpomalí a tak zamezíte jejich hlučnému zavírání. Během zavírání nebo otvírání jsou totiž dveře značně zpomaleny, bez jakéhokoli hluku je zavřete. Jde to velmi lehce, dveře nejsou těžké.

Dveře jsou v jejich horní části zasazeny do speciálních, pevných kolejnic, které zajišťují správný posun dveří jen po své dráze. Není tak možné, aby se dveře během pohybu ze své stanovené trasy vychýlily, vypadly nebo jinak poškodily.

Komentáře jsou uzavřeny.