Americké dveřní kování

Americké dveřní kování je nám možná trošku vzdálené, ale všichni jsme se s ním už rozhodně setkali. Ať už to bylo osobně doma, v kanceláři nebo někde v hotelu, nebo doma, když jste se právě dívali na televizi, všichni dobře víme, že se jedná o koule, které jsou nahrazovány klikou. Zatímco v zahraničí od tohoto typu kování tak trošku upouští, u nás se trend poměrně rozmohl. A stále častěji tak americké dveřní kování můžeme vidět zejména v rodinných domech.

Koule na dveře otočné nebo pevné

Koule na dveře v zásadě slouží místo samotné kliky. Pokud je koule otočná, stačí jen dveře odemknout a následně s koulí otočit na jednu stranu. Tím dveře otevřete. Pokud koule otočná není, pak si musíte pomocí klíčem. Je možné vybírat ze dvou druhů kování – rozetové nebo štítové, rozdíly těchto dvou druhů kování jsou patrné už na první pohled. Koule na dveře většinou uspokojí všechny velmi náročné zákazníky, kteří si nemohou vybrat mezi klasickými klikami a tak raději sáhnou po kouli, která je pevná a prakticky nerozbitná. Záleží samozřejmě na tom, z jakého materiálu bude koule na dveře vyrobena. Hliník, mosaz, nerez a mnoho dalších včetně různých designů, barev a hlavně provedení koulí.

Mohou být klasicky kulaté, lehce zaoblené, případně si můžete vybírat z madel, které jsou běžně k vidění zejména ve veřejných prostorách.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kování na dveře a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.