Měsíční archív: Duben 2013

Vchodové dveře

Vchodových dveří je velká spousta. Nejen, že najdete různé materiálové provedení, jako jsou dveře z hliníku, plastu nebo dřeva, ale k dispozici jsou i různé designy, barevné provedení a různé povrchové úpravy dveří.

Vchodové dveře samozřejmě kupujeme proto, aby nám co nejdéle sloužily, sloužily co nejlépe a pochopitelně i dobře vypadaly. Vchodové dveře by totiž měly mimo svých funkčních vlastností splňovat i požadavky správného vzhledu. Vchodové dveře jsou vstupní branou do vašeho domova a každá návštěva se s nimi už na první pohled střetne. Měly by zaujmout, hodit se jak k interiéru, tak i k fasádě, rozhodně by i jejich materiály měly být snadno udržovatelné.

Ideálním řešením jsou bezpečnostní vchodové dveře, které vaše největší poklady chrání před případným nebezpečím z venku. Bezpečnostní dveře jsou vybaveny bezpečnostními zámky, vložkami dveří a jejich vnitřní materiály zajišťují, že dveře nepůjdou prokopnout, vymontovat a dostat se přes ně do domácnosti. Z bezpečnostních dveří jsou nejoblíbenější dřevěné masivní materiály, které vypadají velmi dobře, mají dlouhou životnost a už řadu let slouží v řadě domácností co nejlépe. Navíc je jejich povrchová úprava tak dokonalá, že i jejich údržba se pro vás stane hračkou.

Výběr správných dveří rozhodně nenechávejte jen na svém vlastním uvážení. Vždy se dobře poraďte s odborníkem a to nejen o typu dveří, ale i o bezpečnostních systémech.

Vložil Jak vybrat dveře | Štítek , , | Zanechat komentář

Vchodové plastové dveře

Jsou to nejen plastová okna, která se stala v poslední době doslova hitem. Dokonalé funkční vlastnosti v kombinaci s nízkou cenou totiž uspokojí každého náročného i nenáročného uživatele. Jsou to ale i plastové dveře, které si díky všem již jmenovaným vlastnostem získaly velkou řadu příznivců. Plastové dveře to jsou dveře, které koupíte za dobrou cenu, dlouho vám budou sloužit a navíc s nimi budete naprosto spokojeni.

Už dávno není pravdou, že plastové dveře se během jedné zimy zkroutí nebo jinak výrazně poškodí, takže je nutná jejich výměna.

Stát se to může, ale jen v případě, že si vyberete opravdu nekvalitní dveře, které v žádném případě neodpovídají předepsaným normám. Na ty je totiž také při výběru nutné hledět. Plastové materiály, které jsou dnes k výrobě dveří používány, jsou velmi odolné a stejně jako kvalitní plastová okna, vydrží i ty nejhorší přírodní podmínky.

Pokud bychom měli srovnávat plastové dveře například s těmi klasickými ze dřeva a to co se týče ceny, pak nutno říct, že plastové dveře vyjdou cenově asi tak na polovinu. Mimo všech dokonalých vlastností, které plastové dveře mají, mimo jiné mají i ty záporné.

Například nejsou zase tak bezpečnostní, jako dveře dřevěné. Zato zajišťují dokonalou tepelnou a zvukovou izolaci.

Vložil Jak vybrat dveře | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dřevěné vchodové dveře

Dřevěné vchodové dveře jsou nejvíce používány. Jsou takové tradiční, většina z nás je ve svých domácnostech má už po několik let. I dřevěné dveře ale musí splňovat určité požadavky na kvalitu. Jde zejména o jejich bezpečnostní třídu.

Dnes je většina běžných domácností pojištěna proti vykradení. A pojišťovny tak vyžadují, aby i vchodové dveře dveře byly bezpečnostní, protože tak zabrání případnému násilnému vniknutí, a pokud ne, pak pojišťovna peníze proplatí. Většina z nás si ale stejně sama od sebe bezpečnostní dveře pořídí. Jde přeci jen o naši bezpečnost, která je doma nejdůležitější.

I dřevěné dveře se totiž rozdělují do několika úrovní zabezpečení. Čím vyšší úroveň, tím je pochopitelně šance k násilnému proniknutí do domácnosti nižší. Jedno je jisté, každé vstupní dveře by měly dosahovat alespoň 3. stupně zabezpečení. Dveře tohoto stupně zabezpečení už obvykle mají i bezpečnostní zámky a jiné vymoženosti, které k bezpečnosti značně přispívají.

Dřevěné vstupní dveře patří mezi jedny z nejdražších, zato nejkvalitnějších a hlavně s dlouhou životností. Chcete-li dveře opravdu kvalitní, pak za ně zaplatíte okolo 25 000,- Kč a to bez jakýchkoli ostatních bezpečnostních prvků. Vždy dbejte nejen na jejich funkční vlastnosti, ale i na jejich vzhled. Dřevěné vchodové dveře by vždy měly dokonale ladit s domácností, rodinným domem a případně i fasádou a vybavením interiéru.

 

Vložil Vchodové dveře | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře plní hned několik funkcí, které jsou pro pohodlné žití nezbytné. Zároveň ale plní i funkci komunikační, měly by dokonale ladit s okny, k domu nebo bytu by se měly hodit a v případě, že se jedná o vchodové dveře k rodinnému domu, pak by měly ladit i s fasádou. Vchodové dveře jsou první věc, kterou každá návštěva spatří při pohledu na vchod do vašeho domu. A to je důvod, proč by dveře měly dobře vypadat.

U vchodových dveří si může každý majitel nemovitosti vybírat z velmi široké škály různých materiálů dveří, jejich vlastností, rozměrů, designů, ale i doplňkových prvků jako je například kování na dveřích.

Vchodové dveře vaši domácnost reprezentují, ale hlavně ji chrání. V současné době jsou nejvíce oblíbené bezpečnostní dveře, se kterými ani ten nejnadanější nezvaný host vaše dveře nepřekoná. Dveře chrání vaši domácnost nejen před případnými zloději, ale i před přírodními vlivy a počasí. Měly by zajišťovat teplo v domácnosti, minimální únik tepla z domácnosti a tak i šetřit vaši peněženku. Mimo jiné musí být i spolehlivé co se týče průniku zvuku z a do místností. Pokud bydlíte ve městech, pak si na jejich vlastnostech dejte zvlášť záležet.

Pokud vyberete dobré a dobře vypadající dveře, pak i vaše domácnost bude o něco útulnější a navíc bezpečnější.

Vložil Vchodové dveře | Štítek , , , | Zanechat komentář