Měsíční archív: Březen 2013

Interierové dveře a zárubně

Interiérové dveře plní nejen funkce tepelně izolační, ale musí i náležitě doplňovat celý vzhled interiéru. A to stejné platí o zárubních, které by s dveřmi měly tvořit dokonalý soulad. I to je důvod, proč obojí vybírat společně a s velkou pečlivostí.

Dveře a zárubně je nutné vybírat dlouhou dobu dopředu, protože s otvorem pro dveře se musí počítat už během hrubé stavby. Musíte tak předem vybrat hlavně jejich velikost, následně vybrat, jaká bude strana jejich orientace – levá, pravá. Až potom se můžete zaměřit na materiály a různé designy, které se budou do vaší domácnosti hodit. Nutno podotknout, že musíte dávat pozor i v případě, že vybíráte dveře protipožární nebo bezpečnostní. Stejně jako vybíráte typ dveří, musíte vybírat i správnou zárubeň. S tím vás vždy poradí odborník a rozhodně se nemusíte obávat dát na jeho rady. Nechat si v tomto případě poradit je tím nejlepším řešením. Navíc budete nakonec naprosto spokojeni s výběrem.

Pro usnadnění výběru si ujasněte hned několik otázek: 

  • Jak mají dveře a zárubně vypadat? 
  • Jaké mají mít vlastnosti? 
  • Jaké musí být rozměry zárubní? 
  • Kam by se dveře měly otvírat? 
  • Z jakých by dveře měly být materiálů a jaká je jejich povrchová úprava? 

 

Vložil Dveře a zárubně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Interiérové shrnovací dveře

Dveře jako harmoniku potřebují do své domácnosti všichni, kdo nemají k dispozici příliš velký obytný prostor. Shrnovací dveře jsou tak ideálním řešením do menších panelákových bytů, garsonek, ale i rodinných domů, kde se často nachází hned několik menších pokojů. V dnešní době navíc nejsou shrnovací dveře jen v obyčejných designech, které domácnost spíš poškozují, než že by ji měly zkrášlovat. I shrnovací dveře totiž u vás doma mohou dokonale vyniknout.

V minulých letech byly k dispozici jen shrnovací dveře plastové, které si zajisté každý z nás pamatuje. Dnes je možné vybírat jak z plastových, které se řadí mezi nejlevnější, tak i z těch chromových, které jsou naopak mezi lidmi nejoblíbenější, případně shrnovací dveře prosklené, koženkové nebo dokonce klasické dřevěné. A přitom ani nemusíte kvůli montáži dveří měnit zárubně. Jsou-li u vás doma klasické dveře a vy je chcete vyměnit za ty shrnovací, pak je můžete zasadit i do stávajících zárubní. Nemusíte tak provádět žádné větší úpravy.

Velkou výhodou shrnovacích dveří je, že zaberou minimum místa. Mají ale i značné nevýhody, o kterých je před koupí dobré pouvažovat. Shrnovací dveře totiž příliš nevynikají svými tepelně izolačními vlastnostmi.

Rozhodně přes ně uslyšíte vše, co se bude v druhé místnosti odehrávat.

Vložil Dveře a zárubně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Interiérové dveře Sapeli

Správné dveře rozhodně nemohou chybět v žádné domácnosti.

Výrobce dveří Sapeli působí na českém trhu již řadu let a zároveň jde o největšího výrobce interiérových a venkovních dveří v České republice.

Interiérové dveře ale nabízí mnohem víc, než jen klasické, obyčejné interiérové dveře. Vybírat si můžete i ze dveří bezpečnostních, kouřotěsných a protipožárních nebo interiérových dveří voděodolných či zvukově izolačních. Ty všechny najdete v sekci Speciální dveře, které jsou pro domácnost jako stvořené.

Protipožární a kouřotěsné dveře Sapeli

Protipožární a kouřotěsné dveře se do domácností vyloženě doporučují. Nikdy nevíte, co se může přihodit a tyto typy dveří zabrání průniku požáru a kouře do jiné místnosti po dobu alespoň 30 minut. Nemyslete si, že se v nabídce najdou jen klasické masivní dřevěné dveře, můžete si dokonce vybírat i z těch skleněných, které jsou rovněž protipožární.

Zvukově izolační dveře Sapeli

Hluk a průvan jsou opravdu nepříjemnými faktory, které v domácnosti nemusí tvořit zrovna pohodu. Dveře zvukově izolační od společnosti Sapeli jsou ideálním řešením pro klidnou a pohodovou domácnost. Vhodné jsou například do měst a do domácností, kde se nachází děti. Nesmíte ale zapomínat, že jsou to právě dveře a okna, které značně šetří vaše náklady na topení během zimy.

Vložil Dveře do interiéru | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bezpečnostní dveře do bytu

Chcete-li svou domácnost ochránit proti nezvaným hostům, pak jsou ideálním řešením bezpečnostní dveře. A jsou to právě bezpečnostní dveře, které chrání nejen vás, ale i váš majetek.

Bezpečnostní dveře jsou ve většině případů vyráběny jako vchodové. V současné době je opravdu jen minimální množství bezpečnostních dveří interiérových, obvykle jsou vyráběny jen na přání zákazníka a věřte, že to rozhodně není nijak levná záležitost.

Bezpečnostní dveře se rozdělují do šesti kategorií dle hlediska bezpečnosti. Čím vyšší číslo bezpečnostních dveří, tím vyšší zajišťují ochranu. Rozhodně ale dveře nejsou to jediné, na co byste se měli zaměřit. Pozor si musíte dát i na bezpečnostní zámky, jejichž poškození máš často za následek násilné vniknutí. Bezpečnostní dveře do bytu mimo jiné zajišťují dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Pozor si dejte i na vhodný výběr zárubně, protože bezpečnostní dveře vyžadují jen ty kvalitní.

Bezpečnostní dveře není možné vytrhnout z pantů, násilně je vyrazit a v případě bezpečnostních zámků a vložky není možné vypáčit zámek. Samozřejmě je možné dveře mechanicky poškodit, pachatel se ale do domácnosti přes dveře s největší pravděpodobností nedostane. Bezpečnostní dveře stejně jako každé jiné dveře, musí vypadat dobře.

Díky tomu, že jsou k dispozici v mnoha barevných, ale i materiálových provedení, může si každý vybrat ty správné a vhodné do svého bytu.

Vložil Dveře do bytu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Posuvné interiérové dveře

Posuvné dveře do interiéru jsou oblíbené hlavně co do šetření prostoru, svému dokonalému vzhledu, ale i díky způsobu otvírání, který je velmi pohodlný. Posuvné dveře do interiéru je navíc možné vybírat z různých materiálů. Je libo dřevěné nebo snad skleněné? Rozhodně to nebude problém.

V současné době se rozlišují dva typy interiérových posuvných dveří. Buď mohou být posuvné po speciální garnýži a v každém případě budou vidět, i když budou zavřené nebo otevřené. Další variantou jsou posuvné dveře zasazené do stavebního pouzdra, které při svém zavření vidět nejsou.

Každý z nás si tak může vybrat, co se mu víc líbí nebo co se nejvíc do domácnosti hodí.

Posuvné dveře zapracované do stavebního pouzdra jsou sice perfektní už na první pohled, ale bohužel jejich instalace vyžaduje stavební zásah. I to je důvod, proč většina z nás nakonec od dveří upustí a zvolí ty, které jsou zavěšeny na garnýži.

Garnýž je pevná a nemusíte se obávat, že by dveře vypadly. Pozor si ale musíte dívat hlavně na to, aby dveře nevyjely z pantů, na kterých jsou zavěšeny. Dveře jsou samy o sobě opravdu těžké a tak i jejich následné zasazení vyžaduje někoho silného, ale hlavně zručného.

Vložil Dveře do interiéru | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dveře Masonite Odysseus bílé

O interiérových dveřích společnosti Masonite už zde řeč byla. V tomto případě se ale jedná o bezpečnostní, protipožární dveře, které průniku požáru do jiné místnosti zabrání alespoň po dobu 30 minut. Povrchové materiály, ale i vnitřní výplň dveří jsou na vynikající úrovni, navíc i jejich cena je poměrně nízká a tak se není čemu divit, že jsou dveře na českém trhu tak oblíbené. Protipožární dveře Masonite Odysseus je možné pořídit už od 3 500,- Kč.

Protipožární dveře Odysseus

Protipožární interiérové dveře jsou vhodné hlavně do těch domácností, které jsou proti požáru pojištěné a pojišťovna takové dveře vyžaduje. Jsou ale poměrně běžně používány i tam, kde lidé dbají o své bezpečí. Požár může způsobit i běžná svíčka nebo jakýkoli domácí spotřebič v domácnosti. Proto je dobré být na tuto situaci připraveni.

Dveře Odysseus jsou prodávány jen v bílém provedení a zcela bez zasklení. Pokud byste snad měli zájem o prosklené dveře, pak si zajisté v sortimentu Masonite vyberete. Nikdy ale nezapomínejte, že dveře musí celkově ladit s celým interiérem. Pokud je to právě bílá barva, která se do vaší domácnosti příliš nehodí, pak raději sáhněte po jiných dveřích od této značky. Rozhodně nebudete litovat.

Vložil Dveře značky Masonite | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dveře Masonite Claudius dub

Dveře rozhodně nejsou minimální investice. A to ať už se jedná o ty vchodové nebo interiérové. V sortimentu společnosti Masonite najdete zejména dveře interiérové, které vynikají nejen svým vzhledem, ale i cenou. Dveře nejsou tak drahé, dovolit si je tak může opravdu každý. Dveře Masonite Claudius navíc můžete pořídit v provedení dub už od 3 000,- Kč.

Dveře Masonite Claudius v provedení dub jsou zcela bez prosklení, klika je prodávána zvlášť. Pokud byste snad měli zájem o dveře s prosklením, pak jsou k dispozici dva druhy ze stejné série, typově i barevně zcela stejné, k dispozici jsou ale dva druhy prosklení.

Jedná se o dveře Socrates a Octavianus. Masonite společnost má své sídlo v České republice, ale pouze v Jihlavě. Dveře je možné vybírat zejména na internetu, podle obrázků, informací a hlavně parametrů dveří. Doba dodání je okolo 5 týdnů od jejich objednání.

Společnost Masonite má ve svém sortimentu ale mnohem víc, než je obyčejné a nenáročné dveře. Vybírat si můžete ze dveří bezpečnostních případně posuvných nebo zabudovaných do stěny.

Přímo na internetových stránkách společnosti Masonite se můžete dokonce i inspirovat, jak správně vybrat dveře případně jak je nejlépe doladit.

Vložil Dveře značky Masonite | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bezpečnostní dveřní kování

Chcete-li ochránit svůj domov co nejlépe, pak nesmí chybět veškeré bezpečnostní požadavky na dveře. Nejde totiž jen o bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky, ale nezbytné je i bezpečnostní kování, jehož hlavním úkolem je chránit zámek před násilným vniknutím do rodinného domu nebo bytu. Vybrat správné bezpečnostní dveřní kování ale není vůbec jednoduché.

V první řadě byste měli brát na vědomí, že je nutno vybírat u těch nejlepších zámečnických firem. Neplatíte totiž jen za samotný produkt, ale i za práci, která pokud nebude odvedena správně, pak ani bezpečnostní kování nebude správně sloužit.

Dbejte na to, aby vám do dveří byly montovány jen taková bezpečnostní kování, která mají všechny potřebné certifikace a splňují veškeré platné normy. Výběr záleží i na tom, jaké máte dveře. Od toho se odráží volba bezpečnostní třídy dveřního kování. Pokud máte dveře nejvyšší bezpečnostní třídy, pak můžete zvolit i dveřní kování té nejvyšší bezpečnosti.

Bezpečnostní dveřní kování chrání zejména bezpečnostní vložku, která je nejčastěji vylamována nebo dokonce odvrtána. Díky správnému kování se to případnému nezvanému hostu rozhodně nepovede. Bezpečnostní dveřní kování rozhodně vybírejte za pomoci odborníka. Nejde o žádnou levnou záležitost, tak byste neměli peníze investovat tam, kde se to nevyplatí.

 

Vložil Kování na dveře | Štítek , , , | Zanechat komentář

Americké dveřní kování

Americké dveřní kování je nám možná trošku vzdálené, ale všichni jsme se s ním už rozhodně setkali. Ať už to bylo osobně doma, v kanceláři nebo někde v hotelu, nebo doma, když jste se právě dívali na televizi, všichni dobře víme, že se jedná o koule, které jsou nahrazovány klikou. Zatímco v zahraničí od tohoto typu kování tak trošku upouští, u nás se trend poměrně rozmohl. A stále častěji tak americké dveřní kování můžeme vidět zejména v rodinných domech.

Koule na dveře otočné nebo pevné

Koule na dveře v zásadě slouží místo samotné kliky. Pokud je koule otočná, stačí jen dveře odemknout a následně s koulí otočit na jednu stranu. Tím dveře otevřete. Pokud koule otočná není, pak si musíte pomocí klíčem. Je možné vybírat ze dvou druhů kování – rozetové nebo štítové, rozdíly těchto dvou druhů kování jsou patrné už na první pohled. Koule na dveře většinou uspokojí všechny velmi náročné zákazníky, kteří si nemohou vybrat mezi klasickými klikami a tak raději sáhnou po kouli, která je pevná a prakticky nerozbitná. Záleží samozřejmě na tom, z jakého materiálu bude koule na dveře vyrobena. Hliník, mosaz, nerez a mnoho dalších včetně různých designů, barev a hlavně provedení koulí.

Mohou být klasicky kulaté, lehce zaoblené, případně si můžete vybírat z madel, které jsou běžně k vidění zejména ve veřejných prostorách.

Vložil Kování na dveře | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mosazné dveřní kliky

Nezbytnou součástí dveří je samozřejmě klika. A je to právě ona díky níž každý den dveře můžeme otvírat a zavírat, díky níž i naše dveře vypadají o něco lépe. Kliky ke dveřím jsou vyráběny z různých materiálů, mají různé barvy i tvarové provedení. A na všem při výběru velmi záleží.

Kliky ke dveřím s mosazným kováním jsou jedny z nejoblíbenějších zejména v moderně zařízených obytných i kancelářských prostorách.

Mosazné kliky jsou vyráběny se třemi druhy kování:

 

  • rozetové kování
  • bezpečnostní kování 
  • štítové kování 

A je to právě kování, které byste měli obezřetně vybírat. Bezpečnostní kování mosazných klik poznáte už na první pohled. Na jedné straně mají obvykle kliku, na té druhé mají kouli. Rozetové kování je poměrně rozšířené, rozdělenou má kliku a zvlášť část pro zámek. Mosazné dveřní kování štítové je nejvíce používané, jde o kliku s otvorem pro zámek v jednom dveřním díle.

Mosazné dveřní kliky jsou kliky té nejvyšší kvality a tomu odpovídá i jejich cena. Rozhodně se nejedná o nejlevnější typy klik, budou vám ale sloužit dlouho a dobře. Mosazné kliky je možné vybírat jak v kamenných pobočkách, tak i na internetu. Osobně ale doporučujeme osobní návštěvu, nejde jen o design a celkový vzhled kliky, ale i o to, zda se s klikou snadno manipuluje.

 

Vložil Bezpečnostní systémy | Štítek , , , , | Zanechat komentář